تامین و فروش انواع پودر کتیرا در بازار اصفهان

تامین و فروش انواع پودر کتیرا در بازار اصفهان و بازارتهران با قیمت عمده و به روز توسط  بازرگانی سان رایز به شکل عمده و تخصصی صورت می گیرد . از آنجا که خوشبختانه کتیرا به عنوان یکی از نام آشنا ترین گیاهان دارویی، بهداشتی، آرایشی، خوراکی و … در کشور ما کاملا شناخته شده است.

این محصول که حاصل فرآوری صمغ چند نوع گیاه گَوَن کمیاب است در شهر اصفهان و روستاهای اطراف آن برداشت می شود به همین دلیل خرید و فروش انواع پودر کتیرا در بازار اصفهان از رونق و رشد خوبی برخوردار بوده است .

خوشبختانه گیاه گون تنها در تعداد محدودی از کشورهای جهان می روید و چه بسا تعدادشان حتی به تعداد انگشت های یک دست هم نمی رسد . گیاه کون یکی از پرکاربردترین و متنوع ترین گیاهان وحشی ایران است. انواع پودر کتیرا نیز بسیار محدود است و هر یک از این گونه ها به منظور و کاربرد خاصی به کار برده می شود

مجموعه صادراتی سان رایز، از جمله شرکت های بسیار نادر و معتبری است که با فراهم آوردن انواع پودر کتیرا و خرید و فروش انواع پودر کتیرا در بازار اصفهان و در بازار تهران و همچنین سایر بازارهای داخلی و خارجی توانسته طی سالیان اخیر، با صادر نمودن انواع پودر کتیرا به دیگر کشورها و همچنین سرازیر نمودن با کیفیت ترین نمونه های این گیاه در بازار اصفهان و بازار تهران ( که تقریبا بازار اصلی خرید و فروش کتیرا در ایران است ) و دیگر استان ها، این محصول را به هموطنان عزیزمان و اهالی دیگر کشورها، آشنا کند.

هرچه میزان باسورین کتیرا بالاتر باشد، حالت ژلاتینی آن هم افزایش می یابد

انواع پودر کتیرا  :

خرید و فروش انواع پودر کتیرا در بازار اصفهان و بازار تهران از تنوع بالایی برخوردار است  بدین جهت می توان گفت که به طور کلی انواع پودر کتیرا ی ایرانی به چند نوع تقسیم می شود که هر یک از آنها با توجه به نیاز مشتریان، در موارد گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر بخواهیم به صورت مختصر به انواع پودر کتیرا نگاهی داشته باشیم، می توانیم بگوییم که موارد زیر مهم ترین انواع آن هستند :

  1. پودر کتیرا خرمنی
  2. پودر کتیرا مفتولی
  3. پودر کتیرا پنبه ای

این تفاوت در انوع پودر کتیرا بدلیل تفاوت در نحوه نمره بندی این محصول است . به طور کلی کتیرا، شامل ۱۱ الی ۱۷ درصد آب، ۵ تا ۶ درصد ماده های معدنی، و بین ۴ تا ۶ درصد مواد نشاسته ای است . با توجه به تفاوت این مقادیر، در انواع پودر کتیرا ، کاربرد آنها نیز با یکدیگر متفاوت است و به نام هایی که گفته شد نامیده می شوند .

به طور مثال هرچه میزان مواد معدنی و بویژه باسورین کتیرا بالاتر باشد، حالت ژلاتینی و صمغی آن هم افزایش می یابد، و در بیشتر موارد کتیراهای دارای نشاسته ی بالاتر در لوازم آرایشی و همچنین داروها مورد استفاده قرار می گیرند. بهتر است بگوئیم که میزان ژله ای بودن کتیرا نسبت مستقیمی  با مقدار واسکوزیته آن دارد .

این تفاوتها سرچشمه اصلی تعیین قیمت خرید و فروش انواع پودر کتیرا در بازار اصفهان و بازار جهانی کتیرا می باشد.