یکی از صمغ ها و شیره های گیاهی با ارزش حاصل استانهای جنوبی از جمله استان فارس انزروت می باشد که در گویش محلی به آن گینجه نیز گفته می شود.

انزروت یا اکنجیده قرمز و سفید قطعات تقربیا کروی و کوچک (به قطر تا ۲ میلیمتر)به رنگ زرد سفید یا سرخ و شفاف بلوری شکل هستند که اغلب بخاطر شهد دار بودن دانه ها به یکدیگر چسبیده و قطعات درشتری را شکل می دهند و در اثر کمترین فشار شکسته می شوند .

صادرات انزروت ایرانی در سال ۹۹ بخاطر خواص گیاهی و کاربردهای متنوع آن از کشور ایران ، افغانستان و پاکستان به سایر کشورهای خریدار هر ساله صورت می گیرد . در این بین انزروت ایران بلحاظ کیفیت و خواص بی نظیر آن از متقاضی بیشتری برخوردار است .

خواص انزروت در طب سنتی :

مصرف انزروت براى تسکین درد مفاصل، سیاتیک، دفع کرم معده وروده‌ها و سقط جنین مفید است. مصرف بیش از اندازه و بدون تجویز طبیب خطرناک است و خوردن‌  حدود ٢٠  گرم آن چون باعث بسته شدن منافذ بدن مى‌شود کشنده است.

خرید و فروش آنغوره و برداشت در سال ۹۹ آن چنانچه با مجوز و طبق اصول و بر اساس حفظ منابع طبیعی صورت گیرد می تواند اثر مثبتی بر اقتصاد مناطق برداشت و تحت پوشش این گیاه داشته باشد.

ترکیبات شیمیایی:

در ترکیب و بافت گیاهی و صمغ انزروت سارکوکولین، مواد ژلاتینی و غیره در آن مشاهده شده است.

طبیعت صمغ:

طبیعت انزروت گرم و خشک است.

شرایط مصرف انزروت :

با رعایت میزان مصرف که حداکثر حدود ۲ تا ۴ گرم  در شبانه روز و طی چند مرحله و همچنین براى رفع عوارض نامناسب احتمالی آن را باید قبلا تسویه نموده و سپس خورد.

قیمت صادراتی انزروت را از کجا بپرسیم ؟

برای اطلاع از نحوه صادرات انزروت و قیمت صادراتی انزروت می توانید با کارشناس فروش مجموعه ما آقای مهدی صدیقی یوسف در تماس باشید.

اگر مایلید که خودتان به تنهایی این گیاه را پرورش دهید، در وهله اول باید بذر آن را بخرید، که در بسیاری از شرایط مثل تغییر PH مقاوم است، اما به شرطی که آب کافی به آن برسد، انزروت به نور کافی نیاز دارد، بذر این گیاه در پاییز و اوایل بهار بهترین موقعیت برای کاشت را دارد

رویش آن در هوای سرد و مناطق مرطوب به بیشترین حالت خود می رسد، معمولا لایه ای از شن باید این گیاه را دربر بگیرد ، در هنگام جوانه زنی باید به اندازه کافی این گیاه را مرطوب نگه داشت، زمانی که به آن آب کافی نرسد، خواهید دید که چگونه افت می کند، این گیاهان معمولا تا یه جایی بعد از رشد خود کفا می شوند و نیاز به مراقبتشان کم می شود.

آفت و بیماری انزروت :

به خاطر بوی بد و تند این گیاهان هیچگونه آفت و بیماری در کشت انزروت مشاهده نشده است.

این گیاه به طور گسترده برای طعم دهی به سس، زردچوبه و ترشی استفاده می شود، همچنین به علت خواص آنتی بیوتیکی آن نیز مصارف دارویی هم دارد.

بازرگانی سان رایز پیشرو در تامین گیاهان داروئی بویژه صمغ های گیاهی از جمله تامین صمغ و شیره انزروت افتخار دارد که بعنوان تامین کننده در خدمت مشتریان عزیز خود باشد