صادرات عمده کتیرا خرمنی اصفهان

شما میتوانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در باره صادرات عمده کتیرا خرمنی اصفهان با تاجران و عرضه کنندگان کتیرا و گیاهان دارویی در ارتباط باشید .

کتیرا ترشحات صمغی خشک شده حاصل از چندین گونه گیاه گون است. گونه‌های مولد کتیرای گون گیاهان کوچکی ارتفاع یک متر و بومی آسیای صغیر، ایران، سوریه و یونان هستند. ایران بزرگترین صادرکننده کتیرا در جهان می‌باشد.

در اثر خراش دادن ساقه گیاه جدار سلول‌های اشعه مرکزی و سلول‌های پارانشیمی با جذب آب به تدریج بدل به صمغ می شود،فشار تولید شده سبب رانده شدن صمغ به طرف شکاف می گردد. صمغ در مجاورت هوا در اثر تبخیر آب به تدریج سخت می گردد. شکل محصول خشک شده بستگی به نوع شکافی که بر روی ساقه ایجاد شده است دارد.

متاسفانه بيش از يک دهه است که اهميت اقتصادي حاصل از توليد و صادرات صمغ کتيرا به عنوان يکي از محصولات فرعي جنگل ها و مراتع ايران و محصول گياه گون ناديده گرفته شده و همين مسئله درکنار عوامل و پديده هاي طبيعي چون خشکسالي سبب شده وضعيت مراتع گون در نقاط مختلف کشوربه مرز نابودي برسد. طبق گزارش سازمان فائو (سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد) در دهه ۱۳۳۰سالانه بيش از چهار هزار تن کتیرا به امارات متحده عربي، هند و برخي کشورهاي هاي اروپايي از جمله فرانسه، آلمان و انگلستان صادر می شد که اين ميزان در حال حاضر به هزارتن هم نمی رسد.

شما میتوانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره صادرات عمده کتیرا خرمنی اصفهان با ما در ارتباط باشید.

صمغ کتیرا به دو صورت عرضه می گردد :

  1. کتیرا زرد : این نوع صمغ مانند تارها و نوارهای پیچیده و دودب شکل است.

  2. کتیرا سفید : کتیرای سفید به شکل پارچه عریضی می باشد و اطراف یا وسط آن ها برآمده است.

از خواص کتیرا در نسخه‌های طب سنتی برای درمان لاغری و کمک به افزایش وزن است. چاق شدن سریع در طب سنتی راه‌های فراوانی دارد؛ یکی از بهترین این راه‌ها که عوارض جانبی ندارد و تاثیر بد بر بدن نمی‎گذارد، استفاده از گیاه کتیراست. 

ازبهترین حالت دهندها که تقویت کننده گیاهی نیز به حساب می آید ، می توان به ژل کتیرای طبیعی اشاره کرد.

طریقه استفاده از این ماده گیاهی به این صوررت است که مقداری از ژل را با کف شامپو یا صابون با هم روی سر ماساژ و بعدا شستشو انجام می دهیم.همچنین برای حالت دادن به مو ، ابتدا موها را خیس کرده سپس مقداری از ژل را به موها مالش داده و سپس شانه میزنیم، بعد از چند رقیقه موهایمان خوش حالت و براق میشود. امتحان کنید!

شما میتوانید برای اطلاع از  قیمت  خرید و فروش عمده کتیرا خرمنی اصفهان با ما در ارتباط باشید.