صادرات عمده گیاهان داروئی

طبق بررسی های بعمل آمده در کشور ایران حدود ۸۰۰۰ گونه گیاهی شناخته شده است که از این تعداد ۲۳۰۰ گونه جزء گیاهان معطر و دارویی هستند ولی از این تعداد نهایتا حدود ۴۵۰ گونه در عطاری‌های ایران به فروش می‌رسد.

مصرف گیاهان داروئی در فصول مختلف در بین مردم با توجه به تغییر وضعیت آب و هوایی و سرد و گرم یا معتدل شدن آب و هوا متفاوت است ، بطورخلاصه و کلی می توان به شکل زیر مصرف گیاهان داروئی را در فصول مختلف سال به شکل زیر ذکر کرد.

  • در فصلبهار به ترتیب، گل گاو زبان ایرانی، سنبل الطیب، خاکشیر، بنفشه
  • در فصلتابستان به ترتیب: خاکشیر، کاسنی، شاه تره، تخم شربتی
  • در فصلپاییز، به ترتیب: آویشن، پنیرک، گل ختمی، بنفشه

درفصل زمستان به ترتیب : دارچین ، زنجبیل ، چهارگل(ترکیبی از نیلوفر ، پونه ، گل ختمی ، سپستان ، پرسیاوشان، عناب و گل بنفشه) و آویشن بوده‌ است

ایران یکی از کشورهای صادرکننده انواع گیاهان دارویی است که بصورت عمده  زعفران و گل محمدی از عمده‌ترین گیاهان دارویی صادراتی هستند.

بازرگانی سان رایز یکی از صادرکنندگان عمده گیاهان داروئی در ایران به شمار می رود که در این عرصه سالیان طولانی فعالیت دارد.

بسیاری از مردم تمایل دارند برای درمان بیماری های خود بجای مصرف داروهای شیمیایی از روش های گیاهی و درمان های سنتی استفاده کنند . مصرف داروهای شیمیایی با وجود اینکه می تواند سریع تر اثر گذار باشد ولی در اکثر موارد عوارض جانبی در پی دارد .

البته مصرف داروهای گیاهی نیز در برخی از موارد می تواند عوارض جانبی در پی داشته باشد و بهتر است از مصرف خودسرانه و بدون مشورت با پزشک ، خودداری کنید . مصرف این گیاهان علاوه بر کمک به درمان بیماری ها می تواند از ابتلا به بسیاری از مشکلات و بیماری ها پیشگیری کرده و ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کنند .

ما در مجموعه تجاری سان رایز بعنوان تامین عمده انواع گیاهان داروئی برآنیم با فروش و عرضه گیاهان داروئی ارزان و با کیفیت در این حوزه به مشتریان خود خدمات رسانی مطلوبی داشته باشیم .

ارزش داروئی گیاهان داروئی بر کسی پوشیده نیست و استقبال بی نظیر مردم از این موهبت طبیعی نشان از پی بردن به اهمیت و جایگاه این محصولات و نقش آن در سلامتی جامعه انسانی دارد.

 در حقیقت، داروهای گیاهی هزاران سال است که برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . توانایی های بهبودی و ترمیمی انواع مختلف گیاهان دارویی بسیار چشمگیر و شناخته شده هستند.

گیاهان دارویی با طبع گرم و خشک برای بلغمی مزاج ها مفید و برای صفراوی مزاج ها مضر است. گیاهان با طبع گرم و تر برای سوداوی مزاج ها مفید و برای دموی مزاج ها مضر است. گیاهان دارویی با مزاج سرد و تر برای صفراوی مزاج ها مفید و برای بلغمی مزاج ها مضر است.

 شرکتهای تجاری متعددی در حوزه تامین گیاهان داروئی در حال فعالیت هستند و تجارت در این زمینه می تواند در توسعه اقتصادی خانواده های روستایی و اقتصاد و رونق تولید نقش موثری ایفا کند .

همچنین گیاهانی شامل : صمغ کتیرا ، آنغوزه، گیشدر، بنه، بادام کوهی، پونه، مورخوش، مورتلخ، کلپوره، گلدر، لگجی و آلوورا به عنوان گیاهان دارویی غالب و پرمصرف است.

بازرگانی سان رایز بعنوان صادرکننده و تامین کننده گیاهان داروئی از جمله کتیرا ، انزروت ، آنغوزه ، زدو ، صمغ عربی و سایر صمغهای گیاهی ایرانی و خارجی می تواند در خدمت مشتریان داخلی و خارجی خود باشد .

جهت اطلاع از نحوه و چگونگی صادرات انواع گیاهان داروئی می توانید با مسئول فروش مجموعه ما آقای مهدی صدیقی یوسف در تماس باشید.